Czarny biały poniedziałek

Zaskoczeni faktem, że zima zaskoczyła drogowców? 20 grudnia spadł śnieg i sparaliżował Zabrze.

W mieście doszło do 20 kolizji. Za wszystkie odpowiadały warunki atmosferyczne. Były momenty, gdy silne odpady znacząco ograniczały widoczność. Do wielu z nich przyczynił się także stan zabrzańskich dróg – śliskich od lodu i pośniegowego błota.   

Wieczorem nieprzejezdna była ulica Goethego. 3 autobusy komunikacji miejskiej nie poradziły sobie na przysypanej śniegiem nawierzchni i zablokowały ruch. 

Kolizje zdarzyły się m.in. na DK 88, w kierunku Gliwic, przed zjazdem na A1; na ulicy Wyciska, przy skrzyżowaniu z Korczoka; na alejach Monte Cassino i Korfantego.   

Podczas Akcji Zima (to planowane co roku działanie, zlecane przez miasto wykonawcy, który później odpowiada za utrzymanie ulic), w minionym sezonie 2020/21 słychać było powszechne narzekanie na jakość świadczonej usługi. Pod presją krytyki miasto w końcu nałożyło na wykonawcę niewielką karę finansową. 

Osoby, które teraz będą miały zastrzeżenia i chciałyby interweniować w sprawie stanu zabrzańskich dróg mogą to zrobić całodobowo, pod nr tel. 32 373 33 88 (Wydział zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego) i 986 (Straż Miejska) oraz od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30, pod nr tel. 32 277 68 88 (Miejski Zarząd Dróg). 

W tym sezonie, zimowym utrzymaniem zostało objętych 218 km dróg. 164 km nadano I kolejność utrzymania, 54 km II Kolejność. Pozostałe drogi publiczne będą odśnieżane w trybie interwencyjnym. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *