Prezent dla seniorów

W prezencie, od Nowego Zabrza dostali słodycze. Kilka dni później zrewanżowali się za pamięć i dobre serce darczyńców. Stu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej nr 1 zagrało w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 

Jestem dumna i wzruszona. Dumna, bo pomysł, by włączyć się w ogólnopolską zbiórkę był inicjatywą naszych mieszkańców. Do skarbonki wpadło 136 zł. Biorąc pod uwagę możliwości finansowe naszych seniorów, to duży sukces. Również w innym, znacznie ważniejszym wymiarze. Cieszę się, że umieją przyjmować pomoc i gotowi są ją dawać. Wzruszona jestem postawą zabrzan. Mieszkańcy i firmy działające w mieście często nas obdarowują. Dzięki  Stowarzyszeniu Nowe Zabrze osłodziliśmy seniorom Dzień Babci i Dziadka. 21 i 22 stycznia, z powodu pandemii, musieliśmy zrezygnować z odwiedzin. Kilku naszych podopiecznych, mimo szczepienia, zachorowało na COVID-19. Zrobiliśmy jednak wszystko, by uczcić ich święto. Bawiliśmy się przy muzyce, jedząc szarlotkę, sernik, babki i ciasto marchewkowe, podarowane przez Nowe Zabrze – mówi Alicja Biedulska, dyrektor DPS nr 1.  

Stowarzyszenie pierwszy raz uczestniczyło w organizacji Dnia Babci i Dziadka. – Działaliśmy spontanicznie. Wybór padł na placówkę, przy ulicy Matejki, bo często mijam ją w drodze do pracy i zastanawiam się, jak bardzo pandemia skomplikowała życie jej mieszkańców. Izolacja, wymuszona względami bezpieczeństwa, z pewnością dokucza seniorom bardziej niż osobom aktywnym zawodowo, w wirze codziennych obowiązków – mówi Agnieszka Rupniewska, przewodnicząca Stowarzyszenia Nowe Zabrze.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *