Posadzą kwiaty, ułożą flagi

Ile pieczeni można upiec na jednym ogniu? Znacznie więcej niż dwie. Dowód? Akcja Sprzątanie Bez Granic, organizowana przez Radę Dzielnicy Śródmieście, Radę Dzielnicy Skłodowskiej-Curie, Polski Czerwony Krzyż oraz Stowarzyszenie Nowe Zabrze.

Zabrzanie będą mieli okazję do integracji z uchodźcami z Ukrainy, wszyscy do zadbania o wygląd centrum miasta oraz do posadzenia pięknych, kwitnących roślin. Na rabatach powstaną z nich dwie flagi: polska i ukraińska. Początek o godz. 10.00, w sobotę, 21 maja, na placu Traugutta.  

Zamierzamy pokazać osobom, które schroniły się przed wojną, że w Zabrzu też są u siebie. Zapraszamy je do porządków, bo nasze miasto jest teraz ich domem, a domownicy dbają o swoje najbliższe otoczenie. Wspólne działanie to okazja, by się poznać, dobrze spędzić czas. Niestety, za naszą wschodnią granicą sytuacja wciąż jest dramatyczna. Symboliczne gesty – a takim będzie ułożenie flag – nadal mają znaczenie. Kolejny raz zadeklarujemy, po czyjej stronie jesteśmy, kogo wspieramy, komu kibicujemy z całego serca. Sprzątanie Bez Granic ma być przypomnieniem, że myślenie o ekologii i działanie zgodnie z zasadami poszanowania środowiska naturalnego powinny być naszą codziennością – mówi Agnieszka Rupniewska, przewodnicząca Stowarzyszenia Nowe Zabrze. 

Rady dzielnic Śródmieście i Skłodowskiej-Curie zostały powołane do życia w tym roku i akcją Sprzątanie Bez Granic rozpoczynają swoją społeczną działalność. Rośliny, które 21 maja zostaną posadzone dostarczy Ogrodnictwo Tomanek.    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *