Pszczoły w Ogrodzie

Pszczoły zasługują na swój dzień: są pracowite, produkują miód, zapylają rośliny. Miejska Biblioteka Publiczna nie zapomina o ich zasługach i kolejny raz organizuje im święto.

W niedzielę, 7 sierpnia, w Miejskim Ogrodzie Botanicznym będzie jak w ulu! Lista atrakcji jest tak długa, że każdy znajdzie dla siebie coś intersującego. Pierwsze rozpoczną się o godz.11.00, oczywiście na łące. Najpierw będzie rozmowa o sekretnym życiu pszczół, a po niej spotkanie z autorką książki „O pszczole, która myślała, że źle być pszczołą”. Na najmłodszych czytelników – bo skoro organizatorem jest MBP, nie należy o nich zapominać – będzie czekać Kocia Kicia. 

Fakt, że organizatorem jest MBP gwarantuje, że będzie kreatywnie. Dlatego w programie Dnia Pszczół znalazło się mnóstwo warsztatów, m.in.: zdobienia toreb ekologicznych, budowania domków dla owadów, robienie świeczek i owadów oraz robótki na paluszkach. 

Na finał, o godz. 16.00 zagra Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego, pod batutą Henryka Mandrysza. Swój koncert zacznie, co jasne, od „Pszczółki Mai”. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *