Noworodek wśród śmieci

Zwłoki noworodka znaleziono w sortowni odpadów. Przyjechały w jednej z ciężarówek, w sobotę,1 października, kilka minut po godz. 9.00. Postępowanie, w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, prowadzi prokuratura.

 

Wyjaśnienie okoliczności śmierci nie będzie łatwe. Zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu, pracownicy są przesłuchiwani, by ustalić, z którym transportem zwłoki dotarły na ulicę Cmentarną. Jeśli się to uda, nadal zostanie wiele pytań związanych z miejscem, w którym mogły być wyrzucone. Zabrzańska sortowania obsługuje kilka miast, a w naszej aglomeracji granice między jednym i drugim zacierają się. Nie ma dużego kłopotu, by skorzystać z kosza na śmieci w sąsiednim – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji. 

Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok, oczekując, że oględziny ciała oraz jego badania odpowiedzą m.in. na pytania, czy ewentualne obrażenia powstały przed, czy po śmierci oraz na zasadnicze: czy dziecko urodziło się żywe? Jeśli nie, pewnie zmieni się kwalifikacja czynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *