Antyterroryści w Mikulczycach

Kontrterroryści z długą bronią, opancerzony transporter i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji postawili Mikulczyce na równe nogi. Wszystko dlatego, że w jednym z mieszkań zabarykadował się mężczyzna.

Gdy przed południem, 6 grudnia do drzwi zabrzanina zapukali policjanci CBŚP z Łodzi, mężczyzna od lat  mieszkający przy ulicy Mickiewicza nie chciał im otworzyć. Podejrzenie, że ma przy sobie potężny arsenał, spowodowało, że na miejscu pojawili się kontrterroryści z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Katowicach. Do akcji wkroczył też policyjny negocjator, który skłonił mężczyznę do otworzenia drzwi. Policjanci zabezpieczyli znalezioną na miejscu broń.  

Sąsiedzi zatrzymanego zabrzanina są zaskoczeni nie tylko poranną obecnością specjalnych jednostek policji, ale również informacją, że ich długoletni znajomy gromadził broń. Część z nich, na czas akcji, została ewakuowana. Rodzice uczniów Zespołu Szkół nr 10, przy ulicy Chopina, który znajduje się w pobliżu przeżyli natomiast chwile grozy. Lekcje przerwano, a dzieci i młodzież czekała na uspokojenie sytuacji w sali gimnastycznej.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *