Mniej kwarantanny w szkołach

Czwarta fala pandemii hamuje. Tendencję spadkową widać też w zabrzańskich szkołach. W mijającym tygodniu, w stosunku do poprzedniego, mniej uczniów jest objętych kwarantanną.

W Zabrzu, w liczbach sytuacja wygląda tak: 16 grudnia 80 oddziałów zostało zamkniętych w domach. Najwięcej wśród nich, bo 37, to te w szkołach podstawowych. W liceach i zespołach szkół ponadpodstawowych 30 klas uczyło się zdalnie. W szkołach specjalnych tylko 2.  W przedszkolach dzieci z 11 grup zostały objęte zakazem opuszczania domów. W sumie, 16 grudnia kwarantannę nałożono na 1534 najmłodszych zabrzan. W stosunku do minionego tygodnia to spadek. Wtedy aż 2,7 tys. podopiecznych placówek oświatowych miało kontakt z osobą zainfekowaną, podejrzewano u nich zakażenie lub same zachorowały. 

Mniej jest również uczniów i przedszkolaków, u których zdiagnozowano COVID-19. Wczoraj pozytywny wynik testu miało 81, a 7 dni wcześniej 158. 

Od wczoraj, 16 grudnia szczepienia przeciw COVID-19 podawane są dzieciom od 5. do 11. roku życia. 7 czerwca br. ruszyła akcja profilaktyczna wśród dzieci, które skończyły 12 lat. Zainteresowanie nią było niewielkie. Jak poprzednio, i tym razem, dyrektorzy szkół będą proponować organizację punktów szczepień w swoich placówkach, choć doświadczenie sprzed pół roku podpowiada, że rodzice wybierają miejsca, gdzie szczepionki podawane są stale, od czasu ich udostępnienia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *