Tarcza przed rachunkami

Tarcza antyinflacyjna dla ogrzewających mieszkania gazem i prądem ma rekompensować wysokie rachunki za ich zużycie. Zabrzańskie Centrum Świadczeń Rodzinnych przyjmuje wnioski w tej sprawie.

Kryterium korzystania z dodatku osłonowego jest tylko dochodowe. Gospodarstwo jednoosobowe, by otrzymać wsparcie w wysokości 400 lub 500 zł netto, nie może przekroczyć kwoty 2100 zł netto miesięcznie. Dla rodzin składających się z dwu lub więcej osób, dochód pozwalający na uzyskanie świadczenia wynosi 1500 zł netto na jedną osobę. Najmniejsze rodziny mogą liczyć na 600 lub 750 zł wsparcia, te najliczniejsze na 1150 lub 1437,50 zł.

Dodatek, niwelujący wysokie rachunki za ogrzewanie przysługuje również gospodarstwom domowym przekraczającym kryterium dochodowe. W takich przypadkach będzie wypłacany według zasady „złotówka za złotówkę”. Jego najniższa wysokość wyniesie 20 zł.

Wnioski przyjmowane są elektronicznie za pomocą profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego; osobiście, po telefonicznym umówieniu spotkania (nr tel. 667 662129); za pośrednictwem urny ustawionej w ZCŚR lub korespondencyjnie.

ZCŚR znajduje się przy ulicy 3 Maja 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *