Kontakt z pieniędzmi radnej

Stowarzyszenie Kontakt, działające przy Zespole Szkół Specjalnych nr 41 w Zabrzu otrzyma i wyda 1000,00 złotych z diety radnej. Pieniądze to prezent od Agnieszki Rupniewskiej, Przewodniczącej Klubu Radnych Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze, która postanowiła przekazać podwyżkę swojej diety radnej na rzecz jednej z zabrzańskich organizacji pozarządowych. 

Wygrane Stowarzyszenie wskazali zabrzanie w internetowym głosowaniu. Do wyboru, poza Stowarzyszeniem Kontaktem mieli także Pogoń 1945 Zabrze, Fundację Górnika Zabrze oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Flota Zjednoczonych Sił.    

Jesteśmy mile zaskoczeni. O pieniądze konkurowaliśmy z organizacjami o ugruntowanej pozycji. Fakt, że dostrzeżono naszą działalność, ustawiając nas w tej rywalizacji potratowaliśmy jak komplement. Wygrana niezmiernie nas cieszy, bo potrzeb mamy bez liku. Najpilniejszą jest teraz drukarka. Pewnie część pieniędzy przeznaczymy na jej kupno. – mówi Anna Gołaszewska, prezes Stowarzyszenia Kontakt.  

Kontakt działa od blisko 25 lat. Wspiera uczniów i absolwentów ZSS nr 41 oraz dzieci znajdujące się w pieczy zastępczej. Od rana do późnego popołudnia organizuje w szkole, przy ulicy Konopnickiej dodatkowe zajęcia z terapeutami. Jednym z ich najważniejszych celów jest nauka przez zabawę. Podopiecznym zapewnia również darmowe wycieczki i wyjścia w miejsca, które cieszą dzieci. 

Internetowa akcja, zorganizowana przez Agnieszkę Rupniewską jest następstwem kontrowersyjnej dla wielu mieszkańców decyzji Rady Miasta. W styczniu radni podnieśli własne diety o 60 proc., przyznając sobie wyrównanie do nowej stawki od sierpnia ubiegłego roku. Przyjęta podwyżka była już druga próbą podniesienia swoich uposażeń. Pierwszą, grudniową, zakwestionował Wojewoda Śląski.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *