Zabrze błyśnie zimą

Tej zimy może nie będzie ciepło, na pewno nie będzie tanio, ale w Zabrzu światła nie braknie. Wbrew kryzysowym trendom, wyłączania czego się da, urzędnicy poszukują wykonawcy świetlnych dekoracji świątecznych. Będą inne niż rok temu.

Projekt oświetlenia, które rozjaśni zimowe noce w Zabrzu jest już gotowy. Jak miasto będzie wyglądało w zimowej szacie? Bogato!

Na skwerze przy pomniku Braci Górniczej, naprzeciwko Muzeum Górnictwa Węglowego stanie lokomotywa z wagonami oraz choinka z prezentami. Ta druga nie będzie, rzecz jasna jedyną, zdobiącą miejską przestrzeń. Nowoczesna, w kształcie stożka, z gwiazdkami, wysoka na ponad 11 metrów, doda bożonarodzeniowej atmosfery placowi Wolności. W pobliżu miejsce zajmie wielka bombka, zwieńczona kokardą. Ale na tym nie koniec ozdób w samym centrum miasta. Pojawi się także iluminacja w kształcie choinki i świętego Mikołaj, z napisem Zabrze. Na bramie, przed kościołem św. Anny, jak zwykle swoje miejsce będą miały dwa anioły, a przed kościołem św. Ducha, na Zandce anioł z harfą.

Choinki, również w formie stożka, po jednej, udekorują, sąsiedztwo Urzędu Stanu Cywilnego, plac Krakowski, skrzyżowanie ulicy Wolności z aleją Monte Cassino. Nie braknie ich też w dzielnicach. Poza tym, część tych, które na skwerach dawno temu zapuściły swoje korzenie zostanie obwieszonych łańcuchami świetlnymi.

Słupy latarniowe – w centrum miasta i dzielnicach, jak co roku, od lat, również dostaną świąteczną oprawę. Przykład: te w Grzybowicach, przy ulicy Badesitinusa założą wysokie korony.

I jak Wam się podoba? Będzie pięknie? Za drogo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *