Ocena dla Zabrza

Zabrze zajęło 15. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2021. Jaka byłaby Wasza ocena?

Pozycja naszego miasta to połowa stawki w klasyfikacji za 2021 r. Co roku organizuje ją Związek Powiatów Polskich. Zabrze było oceniane w kategorii miast na prawach powiatu.

Liderem tej części rankingu został Rzeszów, który w sumie zebrał 19 905 punktów. Najwyżej, wśród miast naszego województwa, uplasowała się w niej Dąbrowa Górnicza. Zajęła 5. pozycję, zdobywając ponad 15 tys. punktów. Przed nami, znalazł się też Rybnik (9 140 punktów) i Częstochowa (7730). Klasyfikacji poddano 32 miasta na prawach powiatu.

Zabrze zdobyło 7660 punktów, m.in. w obszarach dotyczących działań proinwestycyjnych, podnoszenia jakości obsługi mieszkańców, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego.

A gdyby to wam przyszło oceniać Zabrze, jakie noty wystawilibyście miastu i za co?

fot. ze strony zpp.pl

One thought on “Ocena dla Zabrza

  1. Ocena wielokryterialna to ciekawy temat. Robiłem z tego dyplom na Politechnice. Najpierw trzeba ustalić kryteria a potem współczynniki wag. Potem należy przyjąć model matematyczny, który pozwala na odrzucenie wszelkich skrajności ocen. Wtedy już komputer może wyliczyć optymalne rozwiązanie satysfakcjonujące największą grupę ludzi. Im większa będzie grupa ludzi uczestnicząca w badaniach przy określaniu kryteriów i wag tym wynik będzie bardziej rzetelny. Tak więc proszę o określanie kryteriów i myślenie o tym jak bardzo one ważą. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *