Dziurawa jak droga w Zabrzu?

Posłanka Wanda Nowicka poczuła obowiązek, by interweniować w sprawie stanu miejskich dróg i chodników. Napisała do prezydentki Zabrza, wskazując miejsca wymagające naprawy. Sęk w tym, że lista wydaje się za krótka. Może chcecie ją uzupełnić?

Wanda Nowicka diagnozuje stan zabrzańskich nawierzchni jako katastrofalny i powołuje się na opinie zabrzan. Kłopot z poruszaniem się mają rodzice z dziećmi w wózkach, niepełnosprawni, a nawet karetki pogotowia. 

Posłanka, prosząc o interwencję Małgorzatę Mańkę-Szulik, wymienia skrzyżowanie ulic 1 Maja i Sobieskiego, gdzie brakuje przejść dla pieszych, a krawężniki są bardzo wysokie. Pisze o dziurawych i wąskich, nieoświetlonych drogach w osiedlu Wyzwolenia. Ulicy Staromiejskiej, prowadzącej do parku przy ulicy Dubiela zarzuca narażanie zabrzan na uszczerbki w zdrowiu. Znajdujące się tam nierówności mają sprzyjać upadkom, także takim, które wymagają interwencji medycznej. 

Jeśli macie swoje propozycje dróg, ulic, chodników wymagających naprawy, piszcie w komentarzach. Nam lista Wandy Nowickiej wydaje się za krótka. 

Na zdjęciu ulica Dożynkowa. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *