Z czego słynie Zabrze?

Z czego słynie Zabrze? Z klubu piłkarskiego? Kardiochirurgii? A może turystyki poprzemysłowej? Z wysypisk i problemów, które stwarzają – odpowiada Wanda Nowicka, posłanka Nowej Lewicy.

Gdy przestępstwo przeciw środowisku naturalnemu, za sprawą skażenia Odry, doczekało się czołówkowego miejsca w mediach, wcześniej, o popełnionym wielokrotnie przeciw przyrodzie, na terenie Zabrza mówiła Wanda Nowicka. Jej zdaniem, największym z nich jest wysypisko w pobliżu centrum miasta, śmierdzące i zatruwające życie mieszkańcom. Według posłanki, każde, nie tylko zabrzańskie, powinno być zlokalizowane w odpowiedniej odległości od zabudowań, by nie wpływało na przyrodę i nie obniżało komfortu życia.

W liście do prezydent Zabrza, Wanda Nowicka zwraca uwagę na inny zabrzański, śmieciowy problem – nielegalne składowiska. Pisze o porzuconych telewizorach, kanapach samochodowych, częściach mebli, armaturze łazienkowej i hałdach plastikowych odpadów. Apeluje do Małgorzaty Mańki-Szulik o uprzątnięcie zanieczyszczonych terenów oraz o przeprowadzenie wśród zabrzan szkoleń, informujących o zgubnym wpływie dzikich wysypisk na przyrodę. Pyta, czy w Zabrzu zielone tereny zostaną wysprzątane i o to, czy miasto zamierza rozwiązać ten problem.

Jaka będzie odpowiedź prezydent Zabrza? Zgadujcie! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *