Najlepsi cheerleaderzy są z Zabrza

Mamy sukces i szanse na jeszcze większe. Zawodnicy Cheerleaders Energy zdobyli dwa złote medale na Mistrzostwach Polski. Najlepsze w kraju okazały się juniorki młodsze oraz juniorzy starsi. Przed tymi drugimi kolejne wyzwania sportowe, a przed wspierającymi ich dorosłymi zadania organizacyjne. Radna Agnieszka Rupniewska uważa, że miasto, za podarowaną mu reklamę, winne jest cheerlederom finansową pomoc.

Złoty medal zakwalifikował naszą grupę Energy Nuclear – zawodników w wieku od 14 do 17 lat – do Mistrzostw Europy i Świata. To wielki sukces, na który ciężko pracowaliśmy, w warunkach, które dalekie są od wymarzonych. Na co dzień ćwiczymy w wąskiej sali, udostępnionej przez MOSiR. W Raszynie, gdzie odbywała się krajowa rywalizacja, w obu kategoriach wiekowych startowaliśmy z układami cheer. To choreografie akrobatyczne, wymagające dużo precyzji, skupienia, wielkich umiejętności oraz dbałości o bezpieczeństwo. Choć sportowo nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, teraz musimy walczyć, by nie zmarnować ich szansy na większy sukces – mówi Natalia Ćwik, trenerka i założycielka Stowarzyszenie Cheerleaders Energy.

Mistrzostwa Europy będą w Weronie, od 30 czerwca do 2 lipca. By 16-osoby skład Energy Nuclear dojechał do Włoch busem i spędził tam 3 dni (powrót zaplanowano zaraz po ostatnim występie), potrzeba 30 tys. zł. Stowarzyszenie ich nie ma. – Na razie złożyliśmy wniosek do Urzędu Miejskiego o grant, w maksymalnej wysokości 10 tys. zł i założyliśmy zbiórkę w internecie (tutaj). Liczymy także, że interpelacja przewodniczącej klubu Koalicji Obywatelskiej-Nowego Zabrza zostanie pozytywnie rozpatrzona, a wtedy naszą jedyną troską będzie jak najlepsze przygotowanie do zawodów. Kalkulacja szacująca nasz wyjazd do Werony na 30 tys. zł jest bardzo oszczędna, wyliczona dla minimalnej grupy. Gdybyśmy dostali więcej pieniędzy, Zabrze i Polskę mogłoby reprezentować 24 juniorów starszych – wyjaśnia Natalia Ćwik.  

Jeszcze większym wyzwaniem, organizacyjnym i finansowym, będą Mistrzostwa Świata w Stanach Zjednoczonych. Odbędę się w 2024 r. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *