Wolta Aliny

Alina Nowak skomentowała porzucenie Solidarnej Polski i przejście do ruchu Tak! Dla Polski. Przekonuje, że zmiany politycznych barw dokonała z patriotyzmu, przywiązania do Śląska i Zabrza. Dobrze byłoby mieć prezydenta Zabrza, który szybko i radykalnie zmienia poglądy?

Alina Nowak, zabrzanka i radna Sejmiku Województwa Śląskiego, a wcześniej wiceminister rodziny, pracy i polityki socjalnej w rządzie Mateusza Morawieckiego porzuciła Solidarną Polskę i stanęła w jednym szeregu z samorządowcami, którzy krytykują rząd. Razem z nią Zjednoczoną Prawicę opuściło jeszcze dwóch radnych: Maria Materla i Rafał Kandziora oraz marszałek województwa, Jakub Chełstowski. Stworzyli w Sejmiku klub i głosując razem z koalicją KO, Lewicy i PSL zmienili już zarząd województwa oraz ocalili Jakuba Chełstowskiego przed utratą stanowiska. Ich poparcie gwarantuje 26 głosów, przeciw 19 Zjednoczonej Prawicy.

Alina Nowak – co pewnie nie jest już dla nikogo tajemnicą – ma zamiar ubiegać o urząd prezydenta Zabrza. Jak wyjaśniała patriotyzm i przywiązanie do Małej Ojczyzny zmusiły ją do ustawienia się na przeciw rządu, skłóconego z Unią Europejską i niemogącego uzyskać pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Inne polityczne komentarze w sprawie zmiany władzy samorządowej w śląskim, co jasne, zależą od miejsca, z którego padają: te, ze strony Zjednoczonej Prawicy mówią o zdradzie i politycznej korupcji; te, ze strony partii opozycyjnych o racjonalnej decyzji ludzi chcących zmieniać Polskę.

A jak Zabrze zmieniłaby Alina Nowak?

foto FB Alina Nowak

One thought on “Wolta Aliny

  1. współpracowałam z Tą Panią zawodowo. Nie chciałabym, aby taka osoba została prezydentem Zabrza. Tak jak w artykule jest napisane, ta szanowna Pani jest OPORTUNISTKĄ, jak zawieje i tam gdzie poczuje jakąś szansę, z takiej opcji będzie kandydowała. (ZRESZTĄ PIS – u -zjednoczonej prawicy – oficjalnie nie lubiła, wcale sie z tym nie kryła), ale zaproponowali więc życiowej szansy nie mogła zaprzepaścić. Moim prywatnym zdanie to bardzo słaba intelektualnie osoba, jej wypowiedzi są wyuczone i cały czas mówi o tym samym (wykluczenie, pomoc innym itp.) Osoba ta nie ma jasno skonkretyzowanych poglądów politycznych, jeżeli zajdzie taka potrzeba (jeżeli słupki sondażowe będą wysokie), to wystartuje nawet z Partii, która będzie się nazywała ,,Skład Węgla i Papy” Słaba opcja dla Zabrza. Obecna Pani Prezydent nie jest moją ulubienicą, ale moim zdaniem intelektualnie bije ją na głowę. Wiem, wiem polityka to nie intelekt, ale moim zdaniem szkoda. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *